Check-in date cannot be in the past!
Check-out date has to be after check-in date!
{{ numGuests }} gäst gäster

Jullov – buskul för hela familjen

Jul & Nyår

Fira jullov på Pite Havsbad och förgyll dagarna med massa bad och bus! Här har vi samlat alla öppettider och evenemang som händer hos oss under jul och nyår. 

 Öppettider Hotellet

  • Måndag 23 dec: Stänger vi 18:00
  • Julafton tisdag 24 dec: Stängt
  • Juldagen onsdag 25 dec: Stängt
  • Torsdag 26 dec öppnar vi igen kl 10.00

Hotellfrukost
Frukosten har avvikande öppettid på nyårsdagen. Alla andra dagar är det ord. öppettider. 

  • Fredag 27 dec – tisdag 31 dec: 07.30 – 10.00
  • Onsdag 1 januari: 08.00 – 11.00 (Nyårsbrunch)
  • Torsdag 2 jan – tisdag 7 jan: 07.30 – 10.00
  • Onsdag 8 jan – torsdag 9 jan: 06.30 – 09.00

Öppettider Äventyrsbadet

  • Söndag 22 dec: 10.00 – 19.00
  • Måndag 23 dec: 10.00 – 18.00
  • Julafton tisdag 24 dec: Stängt
  • Juldagen onsdag 25 dec: Stängt
  • Torsdag 26 dec – måndag 6 jan: 10.00 – 19.00
  • Tisdag 7 jan: 10.00 – 16.00
  • Onsdag 8 jan: 10.00 – 17.00

Priser

Barn 4-12 år 70:-
Ungdom 13-17 år 90:-
Vuxen 18-uppåt 105:-
Familj (2v+2b) 280:-

Öppettider för Beyond Burgers

  • Söndag 22 dec: 11.00 – 19.30
  • Måndag 23 dec: 11.00 – 18.00
  • Julafton tisdag 24 dec: Stängt
  • Juldagen onsdag 25 dec: Stängt
  • Torsdag 26 dec – lördag 4 jan: 11.00 – 19.30
  • Trettondagsafton 5 januari: 11.00 – 19.30 + Nattöppet 22.00 – 03.00
  • Måndag 6 jan: 11.00 – 19.30
  • Tisdag 7 jan: 11.00 – 17.00
  • Onsdag 8 jan: 11.00 – 21.00
  • Torsdag 9 jan: 17.00 – 21.00

Öppettider för Skeppet

Restaurangen i Skeppet har öppet 11.00-15.00 alla dagar som Skeppet är öppet. 

  • Söndag 22 dec: 10.00 – 16.00
  • Måndag 23 dec: Stängt
  • Julafton tisdag 24 dec: Stängt
  • Juldagen onsdag 25 dec: Stängt
  • Annandag jul torsdag 26 dec: Stängt
  • Fredag 27 dec – onsdag 8 jan: 10.00 – 16.00

Öppettider för Trapper

  • Måndag 23 dec: Stängt
  • Julafton tisdag 24 dec: Stängt
  • Juldagen onsdag 25 dec: Stängt
  • Annandag jul torsdag 26 dec: Stängt
  • Fredag 27 dec – måndag 30 dec: 16.00 – 21.00
  • Nyårsafton tisdag 31 dec: Stängt
  • Onsdag 1 jan – tisdag 2 jan: 16.00 – 21.00

Öppettider för Spa

  • Fredag 20 dec: 14.00 – 20.00
  • Lördag 21 dec: 11.00 – 18.00
  • Söndag 22 dec: Stängt
  • Måndag 23 dec: Stängt
  • Julafton tisdag 24 dec: Stängt
  • Juldagen onsdag 25 dec: Stängt
  • Annandag jul torsdag 26 dec: Stängt
  • Fredag 27 dec – Söndag 29 dec: Stängt
  • Måndag 30 dec – Tisdag 31 dec: 10.00 – 18.00
  • Onsdag 1 jan – torsdag 2 jan: Stängt 
  • Fredag 3 jan – lördag 4 jan: 10.00-16.00
  • Söndag 5 jan: 10.00 – 19.00
  • Måndag 7 jan: Stängt
  • Tisdag 8 jan: Stängt

Evenemang & Boendepaket

Bada & Bo

Passa på att unna hela familjen en mysig mini-semester under jullovet. Läs mer om våra Bada&Bo-paket här

Nyårsafton

Traditionsenligt anordnar vi en nyårsafton utöver det vanliga! Det blir teaterföreställning med Bamse på dagen. På kvällen blir det underhållning med Pepson Produktion och showen ”Absolut Hits” – en helkväll med artister och låtar plockade från det klassiska ”blandbandet”! Läs mer om Nyårsafton och boendepaket här.

Trettondagsafton

En stolt tradition som för Pitebor från hela Sverige tillbaka till Norrbotten. Läs mer om Trettondagsafton här.

Följ oss på sociala medier

Vill du ha full koll på nöje, evenemang, aktiviteter och få erbjudanden från Pite Havsbad så följ oss på: Facebook, Instagram, Youtube

Händer på Pite Havsbad